Урочистості з нагоди престольного свята університетського храму Трьох Святителів в Чернівцях

12 лютого Свята Православна Церква вшановує память трьох великих вселенських учителів і святителів - Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого. Саме у цей день Чернівецький національний університет відзначає престольне свято свого храму.

11 лютого о 16 годині преосвященний Нестор, єпископ Тернопільський та Бучацький напередодні пам'яті трьох вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого очолив всенічне бдіння у Трьохсвятительському храмі Чернівецького національного університету.

12 лютого 2011 року в день пам'яті трьох святителів ректор КПБА преосвященійший Єпифаній, єпископ Переяслав-Хмельницький та Бориспільський у співслужінні єпископів Тернопільського і Бучацького Нестора та Чернігівського і Ніжинського Іларіона, ректорів духовних навчальних закладів та чисельного духовенства, викладачів і випускників богословського відділення у священному сані з нагоди престольного свята звершили Божественну Літургію.

Зокрема розділити радість храмового свята до Чернівців прибули делегації Львівської Православної Богословської Академії у складі ректора – доцента прот. Ярослава Ощудляка та викладачів прот. Віктора Феденьківа та Лозинського Н. І., Волинської духовної семінарії у складі ректора – прот. Ігоря Швеця та проректора Лозовицького В. М., Чернівецької єпархії УПЦ КП на чолі з архімандритом Марком (Марковський), Кіцманської єпархії УПЦ КП на чолі з обласним благочинним прот. Іоанном Чокалюком.

Храм був наповнений викладачами та студентами Богословського відділення та численними парафіянами університетського храму.

За богослуджінням злагодженно співав хор студентів-теологів під керівництвом студента магістратури бакалавра богослов’я Ігоря Луцана.

Після запричасного стиха проповідь на євангельську тему виголосив викладач гоміленики протоієрей Миколай Марусяк. Після уставного молебню з повчальним словом до присутніх звернувся преосвященний Єпифаній, який відзначив у своєму слові роль духовного життєвого подвигу Трьох Святителів.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://kp-osvita.org.ua/images/2011/2/cher

за матеріалами прес-служби Чернігівської єпархії

Ви тут: Головна НОВИНИ Урочистості з нагоди престольного свята університетського храму Трьох Святителів в Чернівцях