Волинська духовна семінарія отримала статус Академії

113 травня 2011 року у Києві під головуванням Святійшого Патріарха Філарета відбулося засідання Священного Синоду. Серед тем, котрі розглядалися на засіданні, були і питання, пов'язані з духовною освітою.А саме: реорганізація Волинської Семінарії. У зв’язку з тим, що Волинська духовна семінарія відповідає вимогам, які висуваються до реформованого навчального закладу, Священний Синод благословв з 2011/2012 навчального року реорганізувати Волинську духовну семінарію у Волинську православну богословську академію.

ДОВІДКА:

На засіданні Священного Синоду 27 липня 2010 р. було розглянуто прохання преосвященного Михаїла, архієпископа Луцького і Волинського, про реорганізацію Волинської духовної семінарії у Волинську православну богословську академію. Священний Синод доручив Учбовому комітету (Синодальному управлінню у справах духовної освіти) вивчити порушене питання та направити комісію для перевірки Волинської духовної семінарії – її навчального процесу та матеріально-технічної бази (Журнал засідання Священного Синоду № 24 від 27 липня 2010 р.).

На виконання вказаної постанови з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета 14 квітня 2011 р. Волинську духовну семінарію для перевірки навчального процесу та матеріально-технічної бази відвідала комісія у складі: ректор Київської православної богословської академії доцент єпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній (голова комісії), ректор Львівської православної богословської академії доцент протоієрей Ярослав Ощудляк, завідувач Богословським відділенням КПБА при ФТФ ЧНУ ім. Ю. Федьковича доцент протоієрей Микола Щербань та викладач-методист, секретар Вченої Ради КПБА священик Віталій Клос.

Головою комісії єпископом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським Епіфанієм Священному Синоду було представлено рапорт про підсумки перевірки ВДС.

Після глибокого вивчення комісія встановила, що станом на 14 квітня 2011 р. викладацький склад ВДС налічує 37 осіб, з них: викладачів семінарії – 33; викладачів регентського відділу – 4. 11 викладачів ВДС мають кандидатський ступінь: 9 – богословських наук, 1 – філософських наук та 1 – історичних наук. У семінарії діють 5 наукових кафедр.

Станом на цю ж дату у ВДС навчалося 68 студентів на стаціонарі, та 53 – на заочному секторі (загалом 121 чол.).

Програми, навчальний план та вимоги до написання робіт відповідають прийнятим у КПБА. Бібліотека ВДС налічує 9 тис. томів книг та 16 тис. одиниць періодичних видань.

Студенти відвідують лекції, окрім випадків несення послуху, регулярно відвідують богослужіння та проходять богослужбову практику. Зі студентами ведеться виховна робота. Протягом навчального року у ВДС проводяться наукові конференції.

ВДС повноцінно забезпечена матеріально-технічною базою, до 1 вересня 2011 р. заплановано введення в експлуатацію нового 5-поверхового корпусу.

Ви тут: Головна НОВИНИ Волинська духовна семінарія отримала статус Академії