Вітальний лист Ректора КПБА Львівській православній богословській академії з нагоди Актового дня

ЙОГО ВИСОКОПРЕПОДОБІЮ, ПРОТОІЄРЕЮ ЯРОСЛАВУ ОЩУДЛЯКУ, РЕКТОРУ ЛЬВІВСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ                                                                               БОГОСЛОВСЬКОЇ АКАДЕМІЇ
Ваше Високопреподобіє, шановний отче Ректоре!
Всечесні отці, високоповажні викладачі та наставники, дорогі студенти!

Сьогодні, коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять великого святителя Іоана Золотоустого, від імені професорсько-викладацької корпорації, студентів та співробітників Київської православної богословської академії прийміть найсердечніші та щирі вітання з Актовим днем та святом небесного покровителя Львівських Духовних Шкіл.
Незбагненними для людського розуму шляхами крізь всі негаразди і лихоліття звершується у світі таємнича та спасительна місія Православної Церкви. В даний час особливо очевидним є те, що значна роль у здійсненні Божественних задумів належить Духовним Школам. Уміння вивчати, розуміти, зберігати і розвивати великі досягнення в області богословської спадщини становить відповідальне завдання сучасного Православ’я. Зв’язок богослів’я з життям необхідний для того, щоб ми, християни, перебували, за словами апостола Павла, «з’єднані в любові для всякого багатства досконалого розуміння, для пізнання тайни Бога і Отця і Христа, в Якому заховані всі скарби премудрости й відання» (Кол. 2: 2 – 3). Священне Писання, історичний шлях Церкви, твори Святих Отців, догматичні визначення, залишені нам Святими соборами, є животворчим свідченням дії Святого Духа і тому завжди сприймалися як основа життя православних християн.
Альтернативою руйнівного процесу глобального наступу бездуховності, що спостерігається в наші дні, має бути посилення діяльності сучасних православних центрів освіти, навчання в яких завжди було нерозривно пов’язане з духовним вихованням, що підносить внутрішній світ особистості та приводить її до єдино виправданої мети існування людини – життя вічного, яке полягає у пізнанні «Єдиного Істинного Бога» (Ін. 17: 3). Свідчення світу про цю незмінну та вічну істину, яка відкривається в благодатних і таємничих дарах Духа Святого, є завданням кожного покоління християн, перш за все священнослужителів.
Прийміть побажання всесильної і благодатної помочі Божої в трудах на ниві духовної просвіти, у високій та відповідальній справі виховання та навчання майбутніх служителів Народу Божого і Церкви Христової, і всебічного зростання і зміцнення Духовних Шкіл, ввірених Вашому піклуванню.


З любов’ю у Господі,
+ Епіфаній
єпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський
ректор Київської православної богословської академії


Ви тут: Головна НОВИНИ Вітальний лист Ректора КПБА Львівській православній богословській академії з нагоди Актового дня