У Міністерстві освіти відбулась зустріч з представниками релігійних організацій України

mos29 червня 2011 року в приміщенні Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України відбулась робоча зустріч заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту України з представниками Церков і релігійних організацій в Україні.

Від МОН МС України участь у зустрічі взяли заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Борис Михайлович Жебрівський та директор Департаменту вищої атестаційної комісії Віктор Дмитрович Бондаренко.

Під час зустрічі обговорено питання підготовки вчителів для викладання хритиянської етики та визнання державою дипломів про вищу духовну освіту і наукових ступенів, вчених звань присвоєних духовними навчальнами закладами.

Від Української Православної Церкви Київського Патріархату у засіданні взяли участь ректор Київської православної богословської академії єпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній та проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк.

У ході дискусії єпископ Епіфаній, перш за все, подякував керівництву Міносвіти за успішну діяльність Громадської ради, в якій багато років працюють представники УПЦ Київського Патріархату, а також окреслив питання, які турбуть Церкву на сучасному етапі: урівняння соціальних прав студентів і викладачів духовних і світських навчальних закладів, нострифікація духовної освіти, вчених ступенів та наукових звань, тощо.

Отець Олександр, у свою чергу, виклав позицію Церкви з приводу акредитації та лізензування духовної освіти, оскільки часто фахівці Міносвіти, посилаючись на положення Конституції України про відокремлення школи від Церкви, відкидають саму її можливість.

Загалом, учасники засідання прийняли рішення створити спільну робочу групу за участю уповноважених представників Церков та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України для підготовки пропозицій щодо законодавчого врегулювання вище зазначених питань.
За матеріалами Церква інфо.

Ви тут: Головна НОВИНИ У Міністерстві освіти відбулась зустріч з представниками релігійних організацій України