Київська православна богословська академія відзначила Актовий день

9 жовтня 2011 року Київська православна богословська академія в черговий раз відзначила Актовий день на честь свого небесного покровителя – святого апостола і євангелиста Іоана Богослова.

Святкові заходи розпочалися з богослужіння – Божественної Літургії та подячного молебня – в академічному храмі в ім’я святого апостола і євангелиста Іоана Богослова, яке очолив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні ректора КПБА преосвященнійшого єпископа Епіфанія, преосвященнійшого єпископа Богуславського Євстратія, проректора з навчально-виховної роботи протоієрея Олександра Трофимлюка, проректора з наукової роботи протоієрея Віталія Клоса, ректора Волинської православної богословської академії протоієрея Ігоря Швеця, проректора Львівської православної богословської академії священика Михаїла Сивака, в. о. ректора Рівненської духовної семінарії священика Віталія Лотоцького, завідувача богословським відділенням КПБА при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича протоієрея Миколая Щербаня, викладачів та студентів у священному сані. На малому вході Святійший Патріарх удостоїв чергової священичої нагороди – хреста з прикрасами – протоієрея Миколу Щербаня.

Після богослужіння відбулося урочисте засідання в актовій залі Академії. Зі вступним словом до присутніх звернувся ректор Академії єпископ Епіфаній. Актову доповідь «Необхідність активізації позабогослужбової діяльності православного пастиря в умовах сучасності» виголосив проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк.

З вітальними адресами на ім’я Академії звернулися гості – проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету ім. Тараса Шевченка доцент Володимир Петрович Шевченко, заступник директора Інституту історичної освіти з виховної та наукової роботи Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова доцент Ігор Георгійович Вєтров, завідувач відділу проблем релігійних процесів в Україні відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України професор Людмила Олександрівна Филипович, професор кафедри державної політики та управління політичними процесами Національної академії державного управління при Президентові України Марія Іванівна Пірен, а також очільники й представники інших духовних навчальних закладів УПЦ Київського Патріархату, що брали участь у богослужінні. Зокрема, у свому вітальному слові отець Михаїл Сивак зазначив: «Знаменним є те, що небесним покровителем Київської
православної богословської академії є саме апостол і євангеліст Іоан Богослов, який є прикладом для кожного студента і викладача духовного навчального закладу. Адже Церква іменує Іоана «Апостолом Любові», а також «Богословом». Саме цих два ймення вказують нам, яким повинен бути справжній богослов. Правдивим богословом є той, хто має любов, живе в любові та все своє життя присвятив любові до Бога і ближніх…» Також отець-проректор передав вітання від митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, ректора ЛПБА протоієрея Ярослава Ощудляка та від імені всієї духовної корпорації ЛПБА подарував Київській Академії підбірку наукових збірників «Апологет».

За матеріалами Переяслав-Хмельницької і Бориспільської єпархії

Ви тут: Головна НОВИНИ Київська православна богословська академія відзначила Актовий день