Торжество академії


24 жовтня Волинська православна богословська академія (ВПБА) відзначила актовий день. Цього року – вперше як вищий навчальний заклад Київського Патріархату.
Святкування розпочалося Богослужінням в кафедральному соборі Святої Трійці, яке очолив архієпископ Луцький і Волинський Михаїл. Із ним співслужили єпископи Харківський і Богодухівський Лаврентій, Тернопільський і Теребовлянський Павло, Дніпропетровський і Павлоградський Симеон, Чернівецький і Кіцманський Марк, канцлер нашої єпархії протоієрей Микола Цап, ректор ВПБА протоієрей Ігор Швець, декани та інше духовенство. Після Служби Божої та подячного молебня владика Михаїл виголосив проповідь, у якій закликав наслідувати волинських святих.
Відтак архієрей для представників ЗМІ провів невеличку екскурсію корпусами академії, розповів про устрій, навчання, проживання студентів. Як зазначив високопреосвященний, найголовніше завдання на сьогодні – навчити майбутнього пастиря не тільки відправляти Богослужби, а й провадити соціальне служіння – у лікарні, школі, на заводі тощо.
Пізніше в нижньому храмі собору відбулося урочисте зібрання. Проректор з науково-дослідницької роботи протоієрей Володимир Вакін прочитав лекцію про впровадження інноваційних технологій у навчанні. З вітальним словом звернулися єпископ Лаврентій, ректор Рівненської духовної семінарії протоієрей Віталій Лотоцький, доктор історичних наук професор Михайло Кучинко та інші достойники. Відмінників навчання відзначено подарунками – православними книгами.
У заключному слові владика Михаїл висловив задоволення вихованцями, які намагаються якнайкраще вчитися й працювати на славу Божу. Колись священик міг проповідувати тільки в церкві, а сьогодні ми намагаємось навчити студентів бути ближчими до людей, прищеплювати слово Боже й поза храмом. Праця і молитва – це ті рушії, якими повинні керуватися майбутні пастирі, підкреслив архіпастир.
Актовий день завершився невеличким концертом академічного хору.
за матеріалами Прес-служби Волинської єпархії єпархії

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://kp-osvita.org.ua/images/2011/10/vpba
Ви тут: Головна НОВИНИ Торжество академії