spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB

Головне меню

Головна
Церковний календар
Бібліотека
Проповіді Патріарха
Посилання
Пошук
Про сайт
Контакти
RSS 2.0

Статистика

spacer.png, 0 kB
Митрополит Антоній Сурожський. Фрагмент загальної сповіді

Ця загальна сповідь-молитва виголошена під час Різдвяного парафіяльного говіння в грудні 1978 р.

Господи, стою нині перед Тобою зі всією неправдою моєю і зодягнений благодаттю Твоєю; Господи, як блудного сина, як вівцю зниклу, відшукай, прости і зціли! Господи, щогодини перед Тобою грішу... Немає в мені радості про зустріч з Тобою; немає в мені старанності в шуканні Тебе!.. Боже, як легко мені в метушні житейській, в пустих думках; Господи, як важко мені в мовчанні і поклонінні, в молитві і самоті стояти перед Тобою! Боже, прости..

Детальніше...
 
Літургія святих апостолів Аддая і Марі як пам’ятка стародавньої християнської богослужбової спадщини

У перші сторіччя свого існування Християнська Церква мала велику кількість традицій звершення богослужіння, свідченням чого є численні згадки у творах святих отців і вчителів Церкви, а також у працях сучасних їм нехристиянських авторів. Слід зазначити, що особливого розвитку і трансформації християнське богослужіння, центром якого була Євхаристія, зазнало у ІV-V ст. коли Церква спочатку здобула легалізацію, а потім і статус державної релігії. Богослужбові чини, що в Донікейський період базувались, головним чином, на харизматичній творчості, почали замінюватися фіксованими формами. Первісно це торкнулося анафори (євхаристійного канону), а потім і інших елементів Літургії.

Детальніше...
 
Короткі відомості про богослужіння Великого посту

I. Найважливішим з постів Православної Церкви вважається Великий піст, або свята Чотиридесятниця, встановлена з часів апостольських в спогад 40-денного посту Христа Спасителя. Св. Церква готує віруючих до Великого посту за три тижні (у чотири неділі).

Детальніше...
 
Підтримка козацького руху українським та світовим православним духовенством

священик благословляє козакаОднозначних даних про те, коли з’явились перші духівники в українському війську взагалі, немає. Відомо, наприклад, що християни були ще у війську князя Святослава, бо хроністи свідчать, що після невдалого походу на Балкани проти Візантії, всі християни і пресвітери, які перебували у війську, зазнали мученицької смерті. А під час походу на половців 1111 році, князь Володимир Мономах поставив попереду війська священників, які їхали і співали тропарі та кондаки на честь Чесного Хреста, та канони до Пресвятої Богородиці.1

Детальніше...
 
Чи є у тварин права?

Мавпи навчилися розмовляти, освоїли комп'ютер. Що ж, грань між людиною і твариною остаточно розмита? Про те, яке місце займає людина в системі тварин і рослин, роздумує протоієрей Роман БРАТЧИК, зоолог-систематик.

Детальніше...
 
За яким уставом першопочатково звершувалось богослужіння в Українській Церкві?

У 988 році з хрещення киян почалося хрещення Київської Русі. Почали будуватися храми, здійснюватися богослужіння. Виникає питання про те, за яким уставом звершувалося богослужіння в первинний період. Цілком природно можна припустити, що спочатку Українська Церква керувалася Уставом Великої Церкви, богослужіння якого так сподобалося послам князя Володимира. Спочатку він використовувався храмом Святої Софії в Константинополі. Богослужіння цього Уставу вирізнялося особливою урочистістю і розвиненим церемоніалом. До кінця IX століття Устав Великої Церкви використовувався в соборних і парафіяльних храмах у всій імперії.

Детальніше...
 
Філософія безумства

 «Я вчу вас про надлюдину. Людина – це те, що треба подолати»

Ф. Ніцше

Є подвижники думки з врівноваженим епічним складом духу, що створюють в кінці життя злагоджену і стійку архітектуру свого вчення. Такі Аристотель, Спіноза, Кант, Гегель… І є філософи запального складу, що втілюють собою вогняну динаміку вічного потоку. Такі Платон, Руссо, Фіхте і Ніцше… Багатогранна і протирічна філософія Фрідріха Ніцше може бути розтлумачена лише в нерозривному зв’язку з обережною патологією його хворобливого генія.

Детальніше...
 
Богословські роздуми про смирення

Що таке смирення? Це не просто усвідомлення своїх гріхів і милості Божої, це не просто розуміння і відчуття того, що всі дари – духовні і тілесні – від Господа і Йому належить за це хвала і подяка. Святі Отці навчають нас, що є два види смирення: те, яке виникає при покаянні у гріхах, і те, яке виникає від радості. Буває, коли маєш велику радість, особливо духовну, то тоді готовий усіх любити і смирятися. Це веде до смирення в радості. Останнє вони вважають вищим за перше, останнім смирялася Пресвята Богородиця, коли величала Господа: «Величає душа моя Господа, і зрадів дух мій Богові-Спасу моєму...» (Лук. 1. 46-55). Останнім смирялися усі великі святі...

Детальніше...
 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB