Діяльність Управління

Діяльність УправлінняВідповідно до чинного статуту УПЦ Київського Патріархату, Синодальне управління у справах духовної освіти (Учбовий комітет) є відділенням при Священному Синоді, що покликане звершувати загальне керівництво діяльністю духовних шкіл, надавати їм методичну допомогу, а також разом з правлячими архиєреями виконувати адміністративні функції (участь в призначенні керівництва духовних навчальних закладів, контроль за навчальним процесом, розпреділення випускників, тощо).

В рамках Учбового комітету відбувається погодження навчальних програм, напрацювання єдиного освітнього стандарту для духовних шкіл. На даний час у віданні Учбового комітету перебувають: Київська православна богословська академія, Львівська православна богословська академія, Івано-Франківський богословський інститут, Теологічне відділення КПБА при Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, Рівненська духовна семінарія і Волинська духовна семінарія.

Виходячи з постанови Священного Синоду, духовна освіта в навчальних закладах УПЦ Київського Патріархату нині переживає свою реформу. Учбовим комітетом напрацьовано нову модель освітньої програми. На базі Київської та Львівської духовних академій і семінарій створено Київську і Львівську православні богословські академії відповідно. Всім, хто бажає і може здобути духовну освіту пропонується чотирьохрічний термін навчання за освітньо-кваліфікаційною програмаою “бакалавр богослів’я” і п’ятирічний термін навчання за освітньо-кваліфікаційною програмою “магістр богослів’я”. Магістратура функціонує в Київській і Львівській православних богословських академіях, теологічному відділенні Чернівецького Університету й Ів.-Франківському богословському інституті. Також створено Аспірантуру при КПБА і Аспірантуру при ЛПБА.

При Учбовому комітеті створено робочу групу, яка займається напрацюванням стандарту вищої освіти за напрямком “богослів’я”, а також співпрацює з Міністерством освіти і науки України для вирішення цього питання на державному рівні.

Потреба сучасного священнослужителя мати вищу духовну освіту визначається викликом нашого часу та посиленим інтересом суспільства як до самої Церкви, так і до адекватної богословської оцінки чисельних явищ, що мають місце в науці, культурі, тощо.

Реформа духовної освіти проходить під наглядом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, стараннями високопреосвященнійшого митрополита Димитрія та під контролем Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ Київського Патріархату.

Ви тут: Головна УПРАВЛІННЯ Відомості